sklep

środa, 6 listopada 2013

Winnice Toskanii - Raj.Sprzedany

Toskania 
Toskania graniczy na północy z Ligurią i Emilią-Romanią, na wschodzie z Umbrią i Marche, na południu z Lacjum, a od zachodu sięga do wybrzeży Morza Tyrreńskiego.
Do Regionu należą także wyspy archipelagu toskańskiego, m.in.: Elba (223,5 km²), MontecristoCapraiaGorgonaPianosaGiglio(21,2 km²).
Toskania obejmuje zachodnie zbocza Apeninów, Kotlinę Toskańską oraz Pogórze Toskańskie, przecięte licznymi dolinami rzek. 

Wina z regionu Toskania
Toskania jest to jeden z najpiękniejszych regionów Włoch leżący na zboczach Apeninów, a od zachodu graniczący z Morzem Tyrreńskim. Stolicą Toskanii jest jedno z najpiękniejszych miast włoskich, mianowicie Florencja. Znajduje się tam blisko 70 tysięcy hektarów winnic. Najbardziej znanym winem toskańskim jest oczywiście Chianti, które wytłaczane jest z różnych rodzajów winogron, posiada kolor rubinowo-czerwony, a jego zapach przypomina czasami zapach fiołków. Najbardziejprestiżowym winem jest Brunello di Montalcino. Winogrona tego wina są zbierane ręcznie z winnic o powierzchni około 6 hektarów, starzone w beczkach z dębu slawońskiego, ma wspaniały balans kwasowości. 
Inne wina to:
Wino Vin Santo- delikatne, elegancie z wyczuwalnym, dobrze złożonym posmakiem beczki w swej długiej końcówce. To soczyste, skoncentrowane wino.
Wino Nero di Nubi – kolor rubinowy z pomarańczowymi refleksami. Aromaty lekko zwierzęce z nuta wanilii i jagód.
Wino Maestro Raro -  wino o kolorze rubinu z odcieniami fioletu, pachnące jagodami, tytoniem, wyrobami skórzanymi i nową beczką. Bardzo elegancki i trwały posmak.
Wino Chianti Classico Riserva RANCIA- wino mięsiste, pełne, urozmaicone aromatami kwiatów i leśnych owoców. Pikantne w smaku, z młodymi taninami i dobrą strukturą.
Z miłości do takich widoków :) Powstał naszyjnik. Winogronowe perełki skąpane w bąbelkach szampana, czyli drobniutkich koralikach japońskiego szkła Toho.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz