sklep

środa, 11 grudnia 2013

Orient Lapis Lazuli. Sprzedany


Indie 
Fascynujące, pełne magicznych miejsc. 
 Kultura Indii od lat inspiruje ludzi mody na świecie. 
Do mnie przemawiają ich stroje i kobiecość uchwycona w przepychu i tajemnicy. 
Piękno hindusek jest nie do opisania, ta tajemniczość, egzotyka a jednocześnie ta odmienność od  innych nacji -nieodgadniona.


 Jestem zafascynowana Indiami - moje marzenie, podróż do Indii.
Kiedy kolejny raz, podziwiałam stroje tradycyjne w internecie powstała myśl o naszyjniku w orientalnym klimacie, ozdobionym lapis lazuli.Tak powstał, elegancki i niezwykle efektowny naszyjnik, wykonany bardzo pracochłonną techniką haftu koralikowego. Element mosiężny o  orientalnym wzorze, obszyty misterną koroneczką z drobniutkich, japońskich koralików Toho. 
Naszyjnik podszyty został, ekologiczną skórką w kolorze czarnym, zawieszony na skórzanych rzemieniach.Indie, to potężny kraj o wielu obliczach. Spotykamy tu niezwykle zróżnicowane krajobrazy - od ośnieżonych szczytów Himalajów do długich piaszczystych plaż Południa, od gęstej dżungli na północnym wschodzie do rozległych pustynnych obszarów na zachodzie kraju. 
Bardzo zróżnicowana jest także kultura Indii - północ to liczne muzułmańskie zabytki, będące spuścizną Wielkich Mogołów, południe zaś to kraina będąca świadectwem istniejących tu niegdyś wielkich hinduistycznych królestw."

Ciekawe miejsca i zabytki:

INDIE PÓŁNOCNE 
Czerwony Fort
Dżajpur
Dżami Masdżid 
Brama Indii
Varanasi
Tadż Mahal
Opuszczone Miasto

INDIE POŁUDNIOWE
Kanchipuram
Tanjore
Trichy
Madurai
Rameswaram
Kanyakumari cyt.Wikipedia
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz