sklep

poniedziałek, 5 listopada 2018

The Coldest Game - nie moge się doczekać kiedy film, którego jestem koproducentem wejdzie do kin.


ZIMNA GRA 


The Coldest Game


Międzynarodowa obsada, polska produkcja, amerykańskie kino – po raz pierwszy w historii. 

Po raz pierwszy w historii polscy producenci realizują film w języku angielskim z myślą o dystrybucji międzynarodowej. Na planie, w wyjątkowej scenerii Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, spotykają się światowe sławy kina oraz wielokrotnie nagradzani polscy twórcy, m.in. Bill Pullman (Dzień Niepodległości, Zagubiona autostrada, Ja cię kocham, a ty śpisz, Bezsenność w Seattle), Lotte Verbeek (Nic osobistego, Outlander, Rodzina Borgiów), Corey Johnson (Kapitan Phillips, Ultimatum Bourne’a, Mumia), Aleksey Serebryakov (Lewiatan), Robert Więckiewicz (Pod Mocnym Aniołem) oraz Allan Starski (Lista Schindlera, Pokłosie, Pan Tadeusz) i  Paweł Edelman (Pianista, Kamienie na szaniec, Wałęsa. Człowiek z nadziei) – całość w reżyserii Łukasza Kośmickiego.

Za kulisy wielkiej międzynarodowej polityki i w ponadczasowy konflikt mocarstw wciągnie nas poruszający thriller i szpiegowska historia zapomnianego, genialnego mistrza szachowego Joshuy Mansky’ego (Bill Pullman). Tytułowa gra toczy się w Warszawie, która w 1962 roku stała się centrum wydarzeń decydujących o losach świata. Producenci Piotr Woźniak-Starak i Krzysztof Terej, którzy do tej pory z sukcesem opowiadali prawdziwe historie, dziś odpowiedź na pytanie: „Czy ta historia wydarzyła się naprawdę?”, pozostawiają widowni…

Partnerem filmu jest miasto stołeczne Warszawa oraz Zarząd Pałacu Kultury i Nauki sp.  z o.o.  Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Międzynarodowym agentem sprzedaży jest Hyde Park Entertainment Group, dystrybucję światową koordynuje K5 International, a za krajową odpowiada Next Film. Zdjęcia do filmu realizowane są w Polsce od lutego do połowy kwietnia 2018 roku, a premiera planowana jest na 2019 rok.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz